Shánění dobytka – Slovensko, březen, duben 2017

Z extrému do extrému. Koho by napadlo, že v půlce března se budeme při shánění dobytka a lasování zimních telátek potit a péct na sluníčku. A že o měsíc později se budeme ve stejných ohradách choulit v sedlech, abychom odolali náporu horizontálně letícího sněhu. Opravdový hardcore. Nebo taky zima jako… no, to se ani nehodí publikovat.

Každopádně jsme si to myslím všichni těžce užili a budeme ještě dlouho vzpomínat. To vám potom jakákoli náročná akce připadá jako procházka růžovou zahradou.

Jako vždy na Kuchyni nás čekalo shánění dvou stád o cca 150 matkách. Pak jsme při prohánění stáda přes fixačku potrénovali cuttingové schopnosti našich koní. Při lasování telátek jsme trénovali nejen koně, ale i naše lasařské schopnosti. Výhodou těchto akcí „na pohodu“ je i to, že můžete vzít zeleného koně, a najde se i chvilka času na to, učit ho trackovat zalasované tele, či si poprvé hodit lasem na nějakého toho prcka. Efektivnost tohoto způsobu tréninku je zjevná i z úspěchů našich členů na Silverstone Western Cup další víkend po akci – budeme jim držet palce i na dalších show. 🙂

Jana H.

Za fotky opět děkujeme Míše Prajerové.