Novinky

V sekci články přibyla pozvánka na kurz s Martinem Blackem.


Přibyl další čánek od našeho předsedy a věčného buřiče Honzy. Aneb někdo to říct musí 😉


 

Aktualizován Kalendář akcí.


 

Změna termínu červnového kurzu Adama a Honzy, viz Kalendář akcí.


Tentokrát v sekci Reportáže z akcí nenaleznete reportáž jako takovou, ale základní pravidla naší skupiny a dvě desatera, která by zájemcům měla pomoci při tréninku lasařského umění a přípravě koně na lasování.


 

Ještě že má předseda rozum a poslal mi variantu bez Zedových vtipů 🙂 Takhle je to uveřejnitelné. 😉 Koukněte do akcí, ať víte, jak se měli Buckaroos při práci na Slovensku.

No, a protože správný Buckaroo nejen parádně lasuje a pracuje s dobytkem, ale především má přiježděného spolupracujícího koně, český buckaroo hledá kde se dá, aby se to také naučil. A jelikož dobré ježdění je jen jedno bez ohledu na sedlo, v kterém sedíte, učili se buckaroos od Martina Veverky. Více opět v článku od Honzy.


 

Jeden z našich zakládajících členů, Adámek Punčochář, se stal hvězdou jarního čísla časopisu Horseman. Pokud si chcete prohlénout cajky v jeho sedlovně nebo se dočíst o tom, jak obsedá mladé koně, co se naučil v Montaně a nebo proč vlastně vůbec jezdí na koni, koukněte do své poštvoní schránky nebo objednávejte na stránkách nakladatelství Harmony. Stojí to za to, ostatně jako všechna čísla 🙂

DSC_0216


Před pár dny se Buckaroos vrátili z prvního letošního shánění dobytka a značkování telat ze slovenské Kuchyně. Značkování telat se s příchodem jara rozjíždí také na rančích v USA, takže novinky Joe Woltera pro toto jaro měly jasné téma. Pokud Vám tyto novinky do emailové schránky nechodí, můžete si je vyžádat na stránkách www.joewolter.com.

„Pokud se toto jaro chystáte na jakékoli značkování, ujistěte se, že váš kůň je připraven. Naprostým základem je seznámit ho s lasem, dělánim dally, taháním zátěže. Také musí být ovladatelný a musí umět ustupovat zádí. Tohle všechno budete potřebovat, ale budete také potřebovat, aby se váš kůň pohnul a pohnul se rychle, aby vás oba udržel v bezpečí. Vůbec bych ani neuvažoval o účasti na značkování, pokud bych nemohl požádat svého koně, aby se opravdu rychle pohnul.“

V novinkách je také video, kde Joe odpovídá na otázku: Jak vypadá dobrý partner pro lasování?

Myslím, že jeho odpovědi jsou zcela základní a zásadní, je to něco, čeho bychom se měli držet my všichni. Video najdete pod tímto odkazem: https://player.vimeo.com/video/160533240

Neanglicky mluvící, nechte si ho přeložit, opravdu těch pět minut stojí za to.

  • Ve stručnosti mluví o tom, že dobrý lasovací partner je ten, který mu pomůže chytit tele. (ráda bych zdůraznila slovo „pomůže“, protože správné lasování opravdu je o spolupráci, od A do Zet)
  • Popisuje historku s Billem Dorrancem o tom, jak je důležité vidět, co chce dělat druhý jezdec a podle toho přizpůsobit, co dělám já.
  • Být si vědom celého svého okolí.
  • Nedostat se mezi koně a zalasované tele.
  • Když má koně, který nic neumí, musí mu přizpůsobit hody, které používá.
  • Říká, že jeho prvním úkolem je zkrátit si laso k zalasovanému teleti, jak jen to jde.

A také vypráví o svém prvním lasování, když mu bylo dvanáct. Joe Wolter prostě jako vždy stojí za to. 🙂

Krásné jaro všem, Jana


Tentokrát bychom vás rádi pozvali na akci, která není čistě záležitostí Buckaroo Revival, ale pořádá ji jeden z našich členů a mnohé z nás tam určitě také potkáte. Jak bychom si také mohli  nechat ujít příležitost společně si zalasovat, ač vzhledem k ročnímu období pouze v hale a po svých 😉

Více v sekci Kalendář akcí.


Chybička se vloudila… V sekci Kalendář akcí naleznete opravené termíny kurzů s Honzou a Adámkem.


V sekci Kalendář akcí naleznete rozpis kurzů s Honzou Štemberou a Adamem Punčochářem.


Povídání a také krásné video ze zářijového shánění dobytka na Kuchyni naleznete v sekci Reportáže z akcí.


Rozpis posledního letošního ranch ropingového kurzu s Honzou Štemberou a Adamem Punčochářem naleznete v sekci Kalendář akcí.


Pár vět o ranch ropingových kurzech a několik opravdu povedených fotek naleznete v sekci Reportáže z akcí.


V sekci Reportáže z akcí naleznete zamyšlení Honzy Štembery nad stavem českého westernového jezdectví. Snad bude toto zamyšlení inspirací a povzbuzením nás všech na cestě za kvalitním jezdectvím.


V kalendáři akcí naleznete nově vypsaný ranch ropingový kurz Adama Punčocháře a Honzy Štembery.


Na stránkách Learn From Horses naleznete krátkou reportáž, fotky a také rozhlasový záznam z kurzu rančerské práce pod vedením Jany Horké z Farmy Kněžour v Ostrově u Lanškrouna.

Na západě Čech úspěšně pokračuje série kurzů pod vedením Adama Punčocháře a Honzy Štembery. Kluci nám bohužel žádnou reportáž nedodali, takže nezbyde, než se na další jejich kurz vypravit osobně. 😉


Byl vypsán další lasovací kurz s Adamem Punčochářem a Honzou Štemberou, tentorkát na Felden Ranči v Jablonném v Podještědí ve dnech 18. – 19. června 2015. Podrobnosti najdete v sekci Kalendář akcí.


Kromě kurzu rančerské dobytkářské práce s Janou Horkou na Ranch C Libchavy 23. – 24. května proběhne ve Východních Čechách další kurz na Farmě Kněžour v Ostrově u Lanškrouna a to o víkendu 20. – 21. června. Podrobnosti najdete v sekci Kalendář akcí a také na www.learnfromhorses.eu.


Z důvodu velkého zájmu o práci kolem dobytka jsme se rozhodli pro vás uspořádat pět na sebe navazujících kurzů, kde se dozvíte proč a jak učit svého koně prvky westernové drezury, jak pracovat se stádem dobytka, číst a řídit tele, jak chytit do lasa vybraný kus a co dělat, když už ho na lase máte. Jak lasovat a jak se chovat při lasování aby jste neublížili sobě, svému koni, lidem kolem sebe ani teleti.
Vzhledem k tomu, že informací a dovedností, které je třeba si osvojit je opravdu mnoho, bude nutné doma trénovat a přijet na každý další kurz připraven/a. Tento systém kurzů má největší přínos pro toho, kdo projde všemi pěti lekcemi. Pak věřím, že na podzim sežene stádo, oddělí vybraný kus a zalasuje a označkuje pár telat.
Těšíme se na Vás spolu s Adamem Punčochářem.

Honza Štembera

První kurz se uskuteční 16.-17.5. 2015 ve Svařenicích (u Roudnice nad Labem). Podrobnější informace o kurzu naleznete v sekci Kalendář akcí.


Byl spuštěn nový web www.Buckaroo-Revival.cz. Jeho smyslem je informovat všechny zájemce (aktivní či potenciální účastníky našich akcí, ale také chovatele hovězího dobytka) o našich aktivitách, cílech i směřování, o proběhlých i plánovaných akcích. Doufáme, že pro vás tento web bude přínosem a těšíme se naživo na některé z dalších akcí 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *