O nás

Buckaroos (mezi Mexičany vaqueros) jsou horsemani, pečující o stáda dobytka především v oblasti Great Basin, v amerických státech Nevada, Idaho, Oregon. Je mezi nimi mnoho špičkových horsemanů, věnují velkou pozornost a mnoho času tréninku svých koní, které postupně zjemňují ze stihlových udidel přes hackamore, two rein, až na páku kalifornského typu, která je při správném použití nástrojem neuvěřitelně jemné komunikace mezi jezdcem a koněm.

DSC_0035

Stejně dovední bývají buckaroos i při práci s dobytkem, se kterým jednají s obdobnou úctou, jako se svými koňmi, a ostatně všemi živými tvory.

Jelikož nás zaujal styl života, způsob tréninku koní a práce s dobytkem, stejně jako úcta, pokora a svoboda buckaroos, rozhodli jsme se přenést si kousek této tradice i sem, do Česka.

Snažíme se přiježďovat své koně tímto stylem, který vznikl uzpůsobením klasické drezurní školy potřebám práce na ranči. Lasujeme a pracujeme s dobytkem klidným, pomalým stylem, který je pro dobytek srozumitelný, a minimálně stresující.

Jak již bylo uvedeno, tento způsob práce se vyvinul v oblasti amerického Západu. Někteří z nás ranče ve Spojených Státech pravidelně navštěvují a strávili zde mnoho měsíců získáváním nových zkušeností a dovedností, o které se pak dělí dále se zájemci tady v Evropě.

Přiježďování koní a práci s dobytkem (přehánění stád, značkování a očkování telat, odchyt nemocných kusů, atd.) děláme nejen pro své vlastní uspokojení, ale nabízíme ho také všem majitelům koní a/nebo chovatelům dobytka, kteří společně s námi preferují klidnou, pohodovou a přitom efektivní práci se zvířaty.

o nas

Pokud jste chovatelem dobytka a máte zájem o naše služby, kontaktujte nás. Domluvíme se na konkrétní formě spolupráce, která bude zajisté vyhovovat oběma stranám.

Jste-li jezdcem a rád byste se v budoucnu účastnil našich akcí, kontaktujte nás pro další informace. Jelikož chceme udržet vysokou úroveň našich akcí nejen z hlediska stylovosti, ale také kvality odvedené práce a v neposlední řadě i pohody mezi všemi účastníky, vyhrazujeme si právo zvát na akce pouze „prověřené“ jezdce. Pokud jste se v minulosti žádné z našich akcí neúčastnili, ideální forma, jak začít, je účast na některém z našich seminářů, případně jiný osobní kontakt. Rádi uvítáme každého nového buckaroo 🙂